Skip to main content
Loading...

Sprawdź jak możesz uczestniczyć w wydarzeniach Gęsikowskiego Uniwersytetu Djembe I Dundunów

Pamiętaj! Nie zawsze musisz brać udział w warsztatach by móc przyjechać i uczestniczyć w wydarzeniu. Zobacz jakie inne masz jeszcze możliwości!

Uczestnik warsztatów

Nasze imprezy koncentrują się wokół warsztatów. Celem naszych spotkań jest zabawa ale przede wszystkim nieustanny rozwój naszych umiejętności dlatego gęsikowscy warsztatowicze są najważniejszymi członkami wydarzenia i mają zawsze pierwszeństwo jeśli chodzi o miejsce na listach uczestników.

Wszystkie warsztaty z zasady są ogólnodostępne, czyli możesz się na nie zapisać. Istnieją jednakże od tej reguły wyjątki. Czasem organizujemy warsztaty zamknięte, ograniczone do konkretnej, określonej grupy uczestników np. warsztaty Afrikan Harmajder. Jeśli tak będzie - w opisie warsztatu będzie umieszczona wyraźnie o tym informacja.

Oczywiście na warsztaty możesz się zapisać jesli są one odpowiednie dla Twojego poziomu zaawansowania i etapu na jakim jesteś w nauce djembe czy dundunów.

Jeśli jesteś strefowiczem, lub w inny sposób dałe(a)ś się poznać- nie martw się - w trosce o Twoje zdrowie Kierownik poinformuje Cię, jeśli uzna, że możesz się zderzyć ze ścianą i zasugeruje w tym przypadku inną drogę, podając termin warsztatu, który będzie bardziej odpowiadał Twoim obecnym potrzebom.


Akompaniator

Jeśli jesteś naszym znajomym dundunistą, byłeś już na warsztatach w Gęsikowie lub jesteś uczestnikiem regularnych zajęć djembe w Strefie Rytmu, możesz przyjechać na plener jako akompaniator dundunowy.

Podczas warsztatów dostaniesz jakieś proste, wynikające z rytmu jaki gramy i dopasowane do Twoich możliwość partie i będziesz się w nich ćwiczył, towarzysząc uczniom podczas zajęć. Potrenujesz swoje partie, osłuchasz się z muzyką, zdobędziesz kolejne doświadczenia, pomożesz innym w nauce.

Masz też oczywiście wstęp i prawo uczestniczenia w Gęsikowskim Dżemie - z założeniem, że będziesz respektować reguły tam obowiązujące oraz wszystkich innych naszych aktywnościach. Potańczysz z nami na gęsikowskim dance part, pograsz w planszówki, latem wypadniemy nad jezioro.

Zapraszamy!


Wolny Słuchacz Gęsikowskiego Uniwersytetu Djembe i Dundunów

Nasza idea jest taka, by popularyzować fascynujący świat perkusji zachodnioafrykańskiej. Cieszymy się bardzo, kiedy dołączają do nas nowe osoby. Mimo, że obecnie dużo jest źródeł, z których można czerpać wiedzę na temat gry na bębnach, to wciąż tak naprawdę rozpocząć tę przygodę we właściwy sposób nie jest łatwo.

Potrzeba przewodnika, kogoś kto nauczy jak korzystać ze źródeł i materiałów, punktu odniesienia. Dobrze jest zobaczyć na żywo jak grają bębny afrykańskie. Sztuka gry na djembe bywa naprawdę wymagająca. Wymaga wiele czasu, cierpliwości, chęci, energii. W tym wszystkim powinna pomóc Ci grupa.

Dlatego właśnie, możesz przyjechać do nas i na początku stać się Wolnym Słuchaczem Gęsikowskiego Uniwersytetu Djembe.

Wolnym słuchaczem jesteś wtedy, kiedy nie uczestniczysz w warsztatach ale przyjeżdżasz na wydarzenie. Masz wówczas prawo brać czynny udział w Gęsikowskich Dżemach - z zastrzeżeniem zachowania reguł na nich obowiązujących. Masz dostęp do pola namiotowego i swobodnie korzystasz z domowej kuchni i łazienki. Jeśli są miejsca wolne, możesz zamiast namiotu wybrać łóżko w domu.


Wolontariusz(ka) / Osoba towarzysząca

Jeśli interesują Cię nasze wydarzenia, to, co robimy pociąga Cię, czujesz że jest Ci to bliskie ale nie grasz czynnie na bębnach, poziom zaawansowania danego warsztatu nie odpowiada Ci, chciał(a)być spędzić trochę czasu w atmosferze przepełnionej rytmem i do tego bliższa Ci jest wymiana energii bardziej bezpośrednia, możesz zostać Wolontariuszem Gęsikowskiego Uniwersytetu Djembe i Dundunów.

Zawsze jest co robić, zawsze znajdzie się takie pole w którym można coś pomóc.

Często, to, co jest do zrobienia może być zbieżne z tym, co Ty lubisz robić. Cieszymy się bardzo, gdy znajdzie się osoba, która na tyle dobrze się tutaj czuje i na tyle ważne jest to dla niej, że zechce podzielić się z nami swoją energią, czasem i umiejętnościami.

Jesteśmy otwarci na różne propozycje i jeśli masz jakiś pomysł, który Ci się wydaje ciekawy i jest możliwy tutaj do zrealizowania - napisz do nas!