Gęsikowski Uniwersytet Djembe i Dundunów. Brzmi zobowiązująco!
Działamy w tym niezwykłym miejscu już od ponad sześciu lat i te lata bardzo owocnej pracy, dzięsiątki wspaniałych bębniarskich spotkań i wydarzeń dały mi odwagę by pomyśleć, że może da radę zrobić coś więcej.
Stoi za tym idea, pomysł, marzenie by mój dom stał się ważnym i przyjaznym miejscem nie tylko dla moich warszawskich uczniów ale również dla wielu innych pasjonatów muzyki zachodnioafrykańskiej.
W naszej leśnej osadzie tworzymy cykl wydarzeń wielodniowych, takich, żeby warto było przyjechać z różnych stron Polski. Takich, które gromadzić będą fanów bębnienia na wspólnych warsztatach, jamach i koncertach.
Są to wydarzenia regularne, powtarzane co roku, pozwalające na kontynuację podjętej pracy i rozwoju. Co roku możemy spotykać się w znajomym gronie, bogatsi o coraz to nowsze doświadczenia i umiejętności. Będę starał się aby program kolejnych spotkań był przemyślany, dopasowany do siebie.
Bardzo chciałbym by Gęsikowski Uniwersytet Djembe i Dundunów miał stałą, powiększającą się grupę studentów - Uczestników oraz kadrę Opiekunów, Moderatorów i Instruktorów związaną z wydarzeniami, jakie będziemy robić.
Sprawdź w jakiej roli możesz uczestniczyć w wydarzeniach.Tutaj znajdziesz opisy wydarzeń, które robimy w Gęsikowie. Zobacz jakie imprezy są dedykowane djembe a jakie dundunom, kiedy robimy imprezy dłuższe, kilkudniowe oraz jak zorganizowane są wydarzenia weekendowe. Jeśli jeszcze u nas nie była(e)ś to tutaj możesz zacząć zdobywać wiedzę na temat tego, jak działa Gęsikowski Uniwersytet Djembe i Dundunów.
Tutaj znajdziesz zapowiedzi imprez, dowiesz się kiedy się odbędą i kto będzie prowadzącym. Jeśli chcesz mieć wpływ na to w jakich terminach organizowane będą warsztaty weekendowe - zapraszam Cię do naszej grupy na Facebooku: Gęsikowski Uniwersytet Djembe i Dundunów. Tam, biorąc udział w ankietach możesz wpływać na rozkład naszych zajęć.
Żyjemy w lesie. Dęby, lipy, graby, świerki, jawory i kasztanowce. W ich gąszczu znajdują schronienie więksi i mniejsi mieszkańcy. Jeśli będziesz mieć szczęście zobaczysz łosia, jenota i borsuka. Usłyszysz szczekające lisy i sarny. Zobaczysz jak nasze sowy uczą swoje dzieci latać. Kilka lat temu nad leśny rów wprowadziły się bobry zamieniając go w rozlewisko. Mieszka tu teraz para żurawi. Można zobaczyć je z okien domu, jak przechadzają się rankiem, głośnym klangorem oznajmiając, że to ich teren. Ponieważ żyjemy lasem otoczeni, łatwo jest nam wyjść do niego posiedzieć, albo na spacer. Można dojść aż nad jezioro, by na wiejskiej plaży, zazwyczaj pustej, wykąpać się w tamtejszym jeziorze. Będąc we wsi można i tam zajrzeć do lasu. Wiejscy artyści umieścili w nim dużo rzeźb przedstawiających bohaterów miejscowych podań i legend. Chcielibyśmy, by nasza obecność pozytywnie wpływała na ten las, dlatego, mając na uwadze dobro jego mieszkańców, łącznie z naszymi sąsiadami, których nie widać zupełnie, ale przecież są, nie tak bardzo daleko , wprowadziliśmy zasadę, że gramy na bębnach tylko w domu. Nie robimy tego na zewnątrz, a jeśli już to bardzo rzadko, w wyjątkowych okazjach. Chcemy by nasze otoczenie miało z nas pożytek a nie uważało nas za uciążliwych najeźdźców. Postępując w ten sposób, mamy szansę lepiej poznać innych mieszkańców naszego otoczenia. Może poznasz ich i Ty?
Celem naszych spotkań jest zabawa ale przede wszystkim nieustanny rozwój naszych umiejętności, dlatego gęsikowscy warsztatowicze są najważniejszymi członkami wydarzenia i mają zawsze pierwszeństwo jeśli chodzi o miejsce na listach uczestników.
Jeśli jesteś naszym znajomym dundunistą, byłeś już na warsztatach w Gęsikowie lub jesteś uczestnikiem regularnych zajęć djembe w Strefie Rytmu, możesz przyjechać na plener jako akompaniator dundunowy.
Wolnym słuchaczem jesteś wtedy, kiedy nie uczestniczysz w warsztatach ale przyjeżdżasz na wydarzenie. Masz dostęp do pola namiotowego i swobodnie korzystasz z domowej kuchni i łazienki. Jeśli są miejsca wolne, możesz zamiast namiotu wybrać łóżko w domu.
Jeśli nie grasz czynnie na bębnach lub poziom zaawansowania danego warsztatu nie odpowiada Ci, a chciał(a)być spędzić trochę czasu w atmosferze przepełnionej rytmem, możesz zostać Wolontariuszem Gęsikowskiego Uniwersytetu Djembe i Dundunów.